Święto DRUŻYNY MARZEŃ – czyli Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Okupie Małym

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Okupie Małym już za nami. Z okazji tego wspaniałego święta – dzieci tworzące DRUŻYNĘ MARZEŃ – w asyście opiekunów i studentów organizacji Enactus Politechnika Łódzka, zorganizowały dzień pełen wyjątkowych wrażeń.

Licznie zgromadzeni uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w Mini Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej samodzielnie przez dzieci z Drużyny Marzeń. Zawody rozpoczął apel Dyrektora Szkoły Podstawowej w Okupie Małym, podczas którego studenci grupy Enactus PŁ oficjalnie wręczyli Dyplom Powołania – powstałej w ramach projektu DREAMS – Drużyny Marzeń.

Celem Drużyny będzie zmieniać na lepsze swoją najbliższą okolicę oraz świat wokół siebie, a także promować wiarę w marzenia! Drużyna składająca się z uczniów będzie działać pod opieką nauczycielki nauczania zintegrowanego – Pani Agnieszki Sobczak oraz przedstawiciela grupy Enactus PŁ – Sylwii Kubali.

Po oficjalnym rozpoczęciu Mini Olimpiady Sportowej do rywalizacji stanęły sześcioosobowe drużyny klas I – VI. Młodzi zawodnicy uczestniczyli między innymi w torze przeszkód, w biegu z kubeczkami pełnymi wody czy też w kalamburach. Popularnością cieszył się również bieg z zawiązanymi oczami czy rzut butem do celu. Wszyscy uczestnicy Olimpiady zostali wyróżnieni licznymi nagrodami ufundowanymi i przyznanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Okupie Małym oraz  Politechnikę Łódzką.

Całość imprezy Dnia Dziecka zakończył pokaz wozu Ochotniczej Straży Pożarnej oraz festynowe ognisko, na którym dzieci samodzielnie mogły upiec kiełbaski z pajdą chleba.

Martyna Pietrzak