FUTUREEE – pierwszy warsztat za nami

Pierwszy warsztat w ramach projektu FUTUREEE już za nami. Stowarzyszenie Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm Klub 500-Łódź wraz z organizacją studencką Enactus Politechnika Łódzka zainaugurowały realizowany wspólnie projekt.

FUTUREEE czyli Formowanie Umiejętności Tworzenia Unikatowych Rozwiązań Ekonomicznych, Ekologicznych i Etycznych to innowacyjny projekt skierowany zarówno dla studentów, jak i młodych menedżerów rozpoczynających dopiero swoją karierę zawodową. Jego celem jest kształtowanie kompetencji przyszłej kadry menedżerskiej poprzez Wolontariat Kompetencji menedżerów województwa łódzkiego.

Projekt obejmuje cykl warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych łódzkich menedżerów.

Pierwszy warsztat odbył się 10 kwietnia, a jego tematyka obejmowała zagadnienia zarządzania bezpieczeństwem pracy, zarządzania w kryzysie oraz zarządzania wizerunkiem. Prowadził go pan Marek Spiżewski z firmy active BHP, a gościem specjalnym był Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy pan Dariusz Borowiecki.

W warsztacie wzięło udział 20 uczestników, w tym:

• 2 menedżerów z firm zrzeszonych w Klubie 500-Łódź,
  • 4 Certyfikowanych Menedżerów Województwa Łódzkiego,
  • 14 studentów.

523986_440076169413090_548213170_n (1) 521851_440076382746402_641579930_n

W trakcie warsztatu interdyscyplinarne zespoły składające się ze studentów oraz młodych menedżerów przeanalizowały rzeczywiste problemy menedżerskie z zakresu zarządzania bezpieczeństwem pracy, przed którymi stanęło kiedyś polskie przedsiębiorstwo. Wyniki ich pracy zostały skonfrontowane z faktycznie zastosowanym rozwiązaniem, porównywane oraz wzajemnie oceniane przez wszystkich uczestników projektu.

45582_440076336079740_338245817_n 11874_440076306079743_1380797229_n

„Chcemy, aby nasz projekt pomógł rozwijać umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów u młodych ludzi. Praca w zespole nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej w zespole interdyscyplinarny, dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby jak najwcześniej wykształcić taką umiejętność. Analiza przypadków, szczególnie taka, która wykorzystuje techniki heurystyczne, to najlepsza lekcja, jaką studenci mogą otrzymać” mówi Marek Spiżewski z Klubu 500-Łódź.

Wszystkie warsztaty będą realizowane na zasadzie Wolontariatu Kompetencji, czyli obecni menedżerowie będą bezpłatnie przekazywać swoją wiedzę i dzielić się doświadczeniem z przyszłymi menedżerami. „Kto wie, może podczas tych spotkań uda się nam wyłowić perełki, które w przyszłości zasilą szeregi naszych przedsiębiorstw” dodaje Marek Spiżewski.

Projekt kładzie również nacisk na propagowanie idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Rozwiązania przedstawianych problemów muszą być zarówno ekonomiczne, ekologiczne, jak i etyczne. „CSR to nadal mało znana wśród studentów koncepcja, a my poprzez FUTUREEE będziemy się starali to zmienić kształtując postawy odpowiedzialne społecznie” mówi Mateusz Madej, prezes Enactus Politechnika Łódzka.

Kolejny warsztat już niebawem. Czekajcie na informacje od nas.