Czym jest przedsiębiorczość i pracowitość? Czy warto być dokładnym?

W czwartek 16 maja 2013, już po raz czwarty odwiedziliśmy dzieci ze szkoły podstawowej w Okupie Małym. Tym razem tematem przewodnim naszego spotkania była przedsiębiorczość, pracowitość i dokładność.

Zadaniem dzieci było m.in. wspólne odpowiedzenie na pytanie „Czym jest przedsiębiorczość i pracowitość?” oraz „Czy warto być dokładnym?”. Pomysły były bardzo liczne i często zaskakujące, jednak udało nam się wspólnie w grupach ustalić, czym wyróżniają się osoby przedsiębiorcze, oraz w jaki sposób cechy te pomagają nam w spełnieniu marzeń.

Porozmawialiśmy także z dziećmi o dokładności, pokazując im przykłady z życia, w których jest ona szczególnie ważna. Testem, jak dokładne są nasze dzieciaki, było wspólne składanie w origami naszego enactusowego logo. Dzieci nauczyły się, że nawet jeden drobny błąd popełniony w początkowych etapach, może poskutkować tym, że cała praca się nie uda.

Na zakończenie spotkania urządziliśmy wspólną sesję zdjęciową oraz nagraliśmy filmiki, na których dzieci wyjaśniają nam, dlaczego według nich warto marzyć.

Magdalena Chmielewska