Czy do szczęścia potrzebne są marzenia?

W miniony wtorek, 26 marca 2013 roku odbyło się premierowe spotkanie cyklu warsztatów DREAMS zorganizowanych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w miejscowości Okup (gmina Łask). Projekt ma na celu aktywizację dzieci z obszarów wiejskich.

Dzieci miały wyjątkową okazję przenieść się w bajkowy świat wyobraźni poprzez specjalnie stworzoną na tą okazję mapę marzeń. Za pomocą szerokiego wachlarzu zabaw uczestnicy zostali zaktywizowani do twórczego myślenia o samych sobie, swych pragnieniach i marzeniach. Poprzez licznie przykłady znanych osobistości takich jak bracia Wright czy Bill Gates uczestnicy warsztatów poznali odpowiedzi na pytania: Czy do szczęścia potrzebne są marzenia? Czy warto marzyć? Jak dążyć do spełnienia swych marzeń?

Dzięki zabawie i nauce dzieci zostały pobudzone do kreatywnego myślenia o wartościach ważnych w ich osobistym życiu i w rodzinie oraz zachęcone do wyobrażenia swojej osoby w przyszłości.

Przeprowadzone zajęcia warsztatowe były pierwszymi z cyklu sześciu przygotowanych przez studentów organizacji Enactus Politechnika Łódzka. Kolejne spotkanie już wkrótce. Tym razem uczestnicy  zostaną wtajemniczeni w tematykę „Czy warto być sprawiedliwym, uczciwym i budzić zaufanie?”

Dowiedz się więcej o projekcie.

Można też o nas przeczytać w lokalnej prasie na portalu laskonline.pl

Martyna Pietrzak