Misja

Enactus jest inicjatywą, w której spotykają się obecni liderzy, przedstawiciele biznesu oraz środowiska naukowego z liderami przyszłości, zdolnymi i aktywnymi studentami.

Te trzy grupy dążą wspólnie do pobudzenia przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej wybranych środowisk. W tym celu, każdego dnia na świecie studenckie zespoły Enactus z pomocą opiekunów naukowych i doradców biznesowych realizują projekty edukacyjne. Kierując się zasadami etyki, poszukują rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia lokalnych społeczności.

Nauka i przekazywanie informacji nie jest jedynym celem programów Enactus. Podjęte działania powinny prowadzić do konkretnego, mierzalnego wyniku, tzn. mieć wpływ na sytuację ekonomiczną oraz status finansowy jednostek lub/i grup. Działania zespołów Enactus powinny zaowocować np. powstaniem nowych przedsiębiorstw, naprawą sytuacji istniejących już spółek oraz/lub poprawą sytuacji materialnej lokalnej społeczności.

Dane liczbowe

Liczba zaangażowanych państw: 39